Pubg Fps Arttırma Yöntemleri

Pubg

PlayerUnkown’s Battlefield, nam-ı değer Pubg 2017 yılında çıkarak FPS tarihinde bir ilki gerçekleştirerek efsane olmuş bir oyundur. Peki Pubg’yi diğerlerinden bu kadar farklı yapan şey ne? Cevabı çok basit, diğerleri sizi bir kapalı kutuya hepsedip çatışmanızı bekliyor, ancak Pubg 100 kişiyi bir adaya fırlatıp “Her şeyi yapmakta serbestsiniz” diyor. Adada 100 kişiden en sona kalan kişiyi oyunu kazanıyor yani. Bu da oyunun tarzının “FPS Survival” olduğunu gösteriyor. Ancak Pubg bile son zamanlarda çıkan oyunların çoğunun yaşadığı FPS sorunundan muzdarip. Bugün oyuncuların en büyük şikayet ettiği sorunların başında gelen en kaliteli sistemlerde bile düşük fps alma sorunu bir çok oyuncuyu hayattan bezdiriyor.

Güzel sayılabilecek bir bilgisayarınız var ama en düşük ayarlarda bile düşük FPS alıyorsunuz değil mi? Bunun sebebi aslında tamamen geliştirici firmaların aç gözlülüğünden kaynaklanıyor. Bu firmalar sırasıyla Bluehole Studio, Pubg Corporation ve Tencent Games. Pubg’yi tam optimize etmeden piyasaya sürdükleri için kaliteli donanımı olan pc’ler bile en düşük ayarlarda can çekişiyor.

Bunun neden yapıyor geliştirici firmalar?

Bir oyunu geliştirmek masraflı bir iştir. Firmalar bir oyunu geliştirmek için yüzlerce programcıya, grafiker’e maaş veriyor. Yani bir oyunun geliştirilmesi ne kadar uzun sürerse o kadar zarara uğruyor geliştirici firmalar. Pubg’yi “oynanabilir” kıvama getirince hiç beklemeden piyasaya sürdüler ve dünyanın parasını kazandılar. Şimdi de yavaştan yavaştan optimize ediyorlar oyunu FPS artışı için. Dikkat ettiyseniz Pubg’yi ilk oynadığınızda aldığınız FPS ile şimdiki arasında olumlu bir fark görürsünüz. Zaman geçtikçe, oyun optimize edildikçe daha çok FPS alacaksınız. Pubg’de düşük fps almanız sizin suçunuz değil.

Gene de FPS artışının sağlanması için bir kaç FPS arttırma yöntemleri mevcut. Oyunun ayarlarıyla oynayarak az da olsa FPS’de olumlu bir gelişme sağlanabilir.

Pubg FPS Nasıl arttırılır?

pubg
Photo by Whelsko / CC BY 2.0

Eğer laptop kullanıyorsanız ilk yapmanız gereken şey; Performans modunuzu “Yüksek Performans” yapın, laptoplar düşük güç tüketimi için ve daha fazla batarya ömrü için standart olarak enerji tasarrufu modunda çalışır. Bunu iptal etmek sizin elinizde.

Oyunu içi ayarlar kısmına hiç girmiyorum, siz zaten buraya gelene kadar onları sonuna kadar kısmışsınızdır değil mi?

Eğer öyleyse;

Bunu yaptıktan sonra Steam’e girin, Pubg’e sağ tıklayıp özelliklere girdikten sonra “Oyunu başlatma seçenekleri”ne aşağıdaki kodu yapıştırın.

-malloc=system +mat_antialias 0 window -USEALLAVAILABLECORES -sm4

Bu söylediklerimi yaptıktan sonra bir nebze de olsa FPS artışı göreceksinizdir ama unutmayın ki, sorunun asıl kaynağı oyunun kendisi. Optimizasyon sorunu var herkesin bildiği gibi. FPS arttırma işleminden çok fazla bir beklentiniz olmasın.

Dikkatinizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir