Metro Exodus Konusu ve Özellikleri

metro

Daha önceden Metro 2033 oyunuyla piyasaya damgasını vurmuş 4A firmasının en son oyunu olan Metro Exodus yakında bir zamanda piyasaya çıkacağını duyurdu. Peki Metro Exodus’un konusu ne mi olacak?

Oyun yıl olarak 2036 yılında geçiyor. Dünya sıkı bir nükleer savaştan sonra mahvolmuş durumda ancak bu savaştan sağ kalanlar hala yerlebir olmuş Moskova’nın metrolarında yaşamaya çalışıyor. Bu kurtulan kişilerin amacı nükleer savaştan dolayı zehirlenmiş yiyeceklerden, mutanta uğramış hayvanlardan kurtulup ülkenin doğusuna doğru yol almak. Ancak bu iş bu kadar kolay değil çünkü sürekli anormal olaylarla karşılaşıyorlar.

Siz bu oyunda Artyom isimli bir karakteri canlandırıp, kendilerine “Spartalı korucular” diyen bir gruba liderlik ediyorsunuz. Ama tahmin edeceğiniz üzere oldukça zor bir bölgesel yolculuk sizi bekliyor. Bütün bu engelleri aşıp doğuda yeni bir yaşama kavuşabilecekmisiniz, yoksa mutanta uğramış canavarlar tarafından yok mu edileceksiniz. İşte bunların hepsi oyunun kendisinde gizli.

Bu öğrenmek için Metro Exodus’ın yayınlanma tarihini beklemeniz gerekiyor ve bu şu anda belli değil.

Metro Exodus Özellikleri

  • Muhteşem ve bir o kadar da korkunç bir yolculuğa atıl. Aurora denilen lokomotif’e atla ve Rusya’nın doğusuna doğru yeni bir yaşama kavuşmak için unutulmaz bir yolculuğa başla.
  • Sonuna kadar diren ve hayatta kalmaya çalış(Her ne kadar kapalı kutu olsa da).
  • Harikulade ve bir o kadar da sana düşman bir dış dünya. Nükleer savaş tarafından yok edilmiş Rusya’da yaşamaya çalışmak eğlenceli olacak.
  • İncelikle tasarlanmış Dövüş ve Çatışma sistemi. Kendi silahlarınızı üretip düşmanla çatışabiliyorsunuz.
  • Oyunun geleceği sizin keyfinize bağlı. Siz nasıl isterseniz o şekilde ilerliyor. Metro Exodus bu konuda iyi düşünmüş.
  • Gerçekçi atmosfer. Mesela karanlık bir yere düştüğünüzde bir mum yakıp önünüzü görüyorsunuz. Gece olduğunda korka korka ilerliyorsunuz.

Metro Exodus Sistem Gereksinimleri

Henüz çıkmadığından dolayı daha açıklanmadı. Şu anda Metro Exodus oyununun nasıl bir sistem gerektirdiğini bilmek imkansız. Ancak bilinen bir şey var ki; bu kadar muhteşem grafiklere sahip bir oyunu patates bir bilgisayarla oynayamazsınız.

Sistem gereksinimlerini yayınladıklarında buradan size aktaracağım.

 

Dikkatinizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir