Asus Xonar DG İnceleme

asus

Bir kaç senedir düşündüğüm ulan yeter onboard ses kartı kullandığın şimdiye kadar al bir harici ses kartı da kulağın müzik duysun dedim gittim Asus Xonar DG aldım. Şöyle kulaklarımız bir kaliteli müzik dinlesin dedim. Ne bileyim ben bu kartın bu kadar çöp olabileceğini sonuçta vatanda 160 liraya falan satılıyor. Neyse alıp bir heyecanla eve gittim benim onboard ses ile arasında baya bir fark bekliyorum tabi. Kasamın PCI slotuna takıp çalıştırdım. Asus’ın sitesine girip sürücüsünün son sürümünü indirip kurdum(Linux desteği yok bu arada) ve denemek için Youtube’dan bir şarkı açtım bir de ne göreyim! Böyle berbat bir ses kalitesi olamaz.

Asus Xonar DG
Photo by William Hook / CC BY-SA 2.0

Onboard ses kartımın sesi bile bundan daha fazla çıkıyor inanın bana. Onboard’da %70 de dinlediğim müzikleri, bunda sonuna kadar açıp dinliyorum anca yeterli ses geliyor. Hayır en azından ses kaliteli olsa bir şey demeyeceğim. Ses bile sonuna kadar açınca cızırtılı geliyor.

Asus Xonar DG ile Onboard ses kartım arasında hiç bir fark göremedim açıkcası.

Tamam öyle çok bir şey beklemiyordum sonuçta giriş seviyesi bir ses kartı ama bu kadar da berbat olması da gerekmiyordu. Sonuçta 160 lira lan 160..

Sorun bakalım memnun musun? Kesinlikle değilim ya uzan durun bu karttan kesinlikle.

Hayır almayın demiyorum hobi olarak gene alın, çöpe atacak 160 liranız varsa gene alın. Onboard ses kartınız çalışmıyorsa alın. Ama kaliteli müzik dinleme amacıyla almayın bu kartı.

Ama bir şey beklemeyin yani. Sizi tatmin etmeyecek.

Asus gibi büyük bir firma nasıl böyle çöp bir ses kartı çıkarttı piyasaya anlamıyorum.

Asus Xonar DG pişmanlıktır.

Dikkatinizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir