20 Bin TL’ye araba alınır mı?

Ucuz araba

Biraz para biriktiren insanların genelde limit arttıra arttıra geldikleri dönüm noktasıdır 20 Bin Tl. Piyasadan haberi olmadıkları için 20 Bin Tl’ye araba alabileceklerini düşünüp sağda solda araştırmaya başlar bu kişiler. Peki bu fiyatlara araba almak ne kadar mantıklı? Malum ülkemizde her sene artan vergi zamlarından sonra ikinci el arabalar değer kaybetmek yerine değer kazanıyor. 2018 yılında ise geldiğimiz nokta 20 bin tl ye düzgün bir araba bulamamanızdır.

Hayır tamamen bulamazsınız demiyorum, bir sürü bulursunuz 20 bin tl civarında araba. Ama düzgün bir araba bulamazsınız. Dıştan bakarsınız hoşunuza gider, güzel görünür ama motor ömrünü tamamlamıştır. Araba bir kaç takla atmıştır ve ağır hasar kaydı vardır. Gerçekten üzülürsünüz sonra. Bence hiç bulaşmayın. 20 bin tl fiyat bandındaki araçlar yorgun araçlardır sizi ve cebinizi muhakkak ki üzecektir. Bir araba parası da tamir, onarım bakımına harcamanız olasıdır.

Tabi ikinci el biraz da şans işi, aracı tanıdığınız birinden alıyorsanız ve temiz olduğundan eminseniz bu söylediklerimi unutun, ama eğer ki tanımadığınız birinden alıyorsanız işiniz tamamen şansa kalmış. Tek tuk satışa düşen temiz araçları zaten piyasadan para kazanlar hemen kaldırıyor, sizin onları bulmanız çok zor. Diğerleri zaten metal yorgunu.

Sonuç olarak 20 Bin tl’ye araba alınır mı? Alınır ama yorgun araçlardır. Üzülmek istemiyorsanız bu fiyat bandında araç alırken çok ama çok dikkatli olun. Almadan önce mutlaka bir expertiz servisine gösterin. Ustaya göstermek falan boş iş. Unutmayın ki, bir araç lift’e kaldırılıp bakılmadan ne kusuru olduğu anlaşılmaz.

Dikkatli olun,

Üzülürsünüz.

Dikkatinizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir