Spartacus Dizisi İlk İzlenimlerim

Spartacus Dizisi

Bir kaç senedir her bir diziyi bitirip yeni bir dizi arayışımda görüyordum herkes Spartacus öneriyordu. Ama tembelliğimden mi yoksa başka bir şeyden mi bilmiyorum hiç başlamadım bu diziye taa ki bu düne kadar. Dün ve bugün itibariyle 4. bölümü bitirdim ve genel olarak gerçekten kaliteli bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Boşuna övmüyorlarmış o kadar yani onu anladım. Savaş sahneleri, dövüş sahneleri efektleri falan mükemmel. Başrol karakteri mükemmel bir oyunculık sergiliyor. Dizi her haliyle bildiğin içine çekiyor sizi. Oldukça sürükleyici.

Dizinin en dikkat çekici ve diğer dizilerden ayıran özelliği ise içeriğinin oldukça açık saçık olması. Neredeyse her dakikası açık saçık sahneler içeriyor desem abartmış olmam sanırım ama gerçekten öyle ya. Şimdi baktım dizi 2010 yılında çıkmış sanırım ilk çıktığında bir kaç kez türk televizyonlarında izlemiştim bu kadar açık saçık olduğunu hiç hatırlamıyorum. Malum türk televizyonlarında rtük faktörü olduğu için yerli ve özellikle yabancı diziler sansürden geçilmiyor. Sigarayı bile mozaikleyen bir zihniyetten bahsediyoruz. Spartacus’ün türk televizyonlarında kısa bir süre de olsa yayınlanması bile bir mucize.

Dizi ve filmlerdeki açık saçıklık genel olarak bizim toplum tarafından yadırganıyor ama bence bir diziyi kaliteli yapan detaylardan bir tanesi. Tabii Spartacus bu konuda biraz aşırıya kaçmış ama genede doğallık katıyor diziye.

Dünya geneline baktığımız zaman genelde globalleşmiş milyonlarca kişi tarafından izlenen popüler dizi ve filmlerin çoğu böyle. Örnek olarak Game of Thrones, Shameless verilebilir.

Ancak şimdiye kadar izlediğim en açık saçık amerikan dizisi Spartacus olabilir. Bu arada bu yazıyı daha 4. bölüme kadar gelmişken yazdım.

Bakalım ilerki bölümlerde daha karşıma neler çıkacak.

Dikkatinizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir