Dota 2’nin içler acısı ceza sistemi

Oyuncu klavyesi

Gene Dota 2 oynadığım sırada elektrikler kesildiği için 2 maç ceza yedim çok sinirliyim. Hayır sanki benim elimde olan bir şeymiş gibi bir ceza yiyorum. Elektriğin ne zaman kesileceğini nereden tahmin edebilirim? En ufak bir şey yaparlarken pat diye kesiyorlar elektriği öylece kalıyorum ortada. Ben bunaldım artık yemin ederim ya. Low pio matchmaking’in hali içler acısı zaten. Oyun başlar başlamaz herkes carry pickliyor. Takım halinde bir şeyler yapmanız kesinlikle imkansız. Mini haritaya baktığınızda herkesin kendine kafasına göre takıldığını görüyorsunuz. Gel de bu tiplerle 5 maç boyunca uğraş dur. Aklıma geldikçe bana bir şeyler oluyor, afakanlar basıyor.

Dota 2’nin eski halini hatırlıyorum da ne kadar güzeldi la.

Sistem şu şekilde ilerledi sanırım;

İlk başta maç oynama cezası falan yoktu. Saat bazında ceza alıyordunuz. Mesela ilk cezanız 24 saat oluyordu, bir daha yaparsanız 48 e yükseliyordu öyle öyle haftalara aylara kadar bile vurabiliyordu.

Saat bazında ceza sistemi bir süre sonra “maç başı” ceza olarak değiştirildi. Ama kazanmak gerekmiyordu. Yani 5 maç kazansanız da kaybetseniz de oynamanız yeterliydi. Saat başı ceza sisteminden sonra ilaç gibi geldi bu bana gerçekten favorimdi.

Peki en sonunda ne oldu? Maç başı ceza sistemine “kazanma” zorunluluğu getirdiler. Ya zaten Low-prioty’e düşen adam bir şeyleri yanlış yapmıştır, takıma ayak uyduramadığı için, ya da kasıtlı olarak beslediği için düşmüştür.

Sen kalkıpta benim bu elemanlarla 5 maç kazanmamı nasıl beklersin ya?

Şu an uygulanan ceza sistemi tamamen bir saçmalıktan ibaret. Bu sistemin kesinlikle değişmesi gerekiyor.

Dikkatinizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir