Dotayı tekrar yükledim

Oyuncu klavyesiAşırı boşta ve canımım sıkıldığı bu aralarda kendime zaman geçirecek bir şey arıyordum ki birden Dota 2 geldi aklıma. Her ne kadar matchmaking sistemini eleştirip arada sırada oyunu direk silsem de, bırakamıyorum arkadaş ya. Hani bir söz vardır ya; “alışmış kudurmuştan beterdir” diye. Benim durumum tam olarak o işte. Kelimelere dökemiyorum tam olarak. Bazen öyle oluyorum ki o kadar severek oynadığım oyundan soğuyorum. Hayır bir de sanki bir daha oynamayacakmış gibi oyunu da bilgisayarımdan siliyorum. Bir süre sonra da canım gene oynamak istiyor ve tekrardan yüklüyorum. Sanırım bu gün de o günlerden bir tanesi.

Neden böyle oluyo tam olarak çözemedim. Nefret ederek bıraktığım oyunu bir süre sonra deli gibi oynayasım geliyor ve dayanamayıp yüklüyorum. Bunda tabii Youtube önerilerinde çıkan Dota 2 videolarının da büyük bir etkisi var. Onları izledikçe benim de tekrar yükleyesim geliyor ve bir süre sonra daha fazla dayanamayıp yüklüyorum. Doğru mu yoksa yanlış mı yaptığımı bilmiyorum açıkçası.

Bir hevesle tekrardan başladım dota 2 ye ama bir daha ne zaman silicem kim bilir. Sonuçta sinirlerime hakim olmayı becerebilen biri değilim ve dota 2 de baya bir sabır isteyen oyun. O da bende yok..

Buradan çıkardığım tek sonuç: Dota 2 bırakılmaz ara verilir.

Oynadıysanız kurtuluşunuz yok abi ne derseniz diyin gene yükleyeceksiniz, silseniz de harddiskinizi çöpe atsanızda bir gün tekrar yükleyeceksiniz bu mereti. Dota 2 zihninize bir yerleştimi ondan daha kurtulamazsınız.

Bakalım bir daha ne zaman sıkılıp sileceğim bu oyunu hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir