Arthur Pendragon

Arthur Pendragon, Camelot’un gelecek varisi olarak görülen sarı kafalı bir karakter. Diziyi izlediyseniz babasına hiç benzemediğini fark etmişsinizdir. Kim der ki Uther gibi vicdansız bir adamdan Arthur gibi bir oğul çıkabilir. Demek ki çıkabiliyormuş. Arthur Pendragon bir şövalyenin olması gereken tüm özelliklerini taşıyor. Kadınlara karşı kibar, onurlu, haksızlığa karşı savaşan biri. Her ne kadar dizinin ilk bölümünde tipik kralın şımarık oğlu olarak gösterilse de, daha sonradan sanırım karakterinin özellikleri değiştirilmiş. Çünkü ben ilk bölümü izlediğimde direk “ağır klişe” dedim çünkü bunu hemen hemen çoğu ortaçağ dizisinde görüyoruz. Neyse ki bunun farkına varıp düzeltmişler.

Arthur Pendragon gerektiğinde Camelot için kendi hayatını feda edebilir. Dizide de defalarca gördüğümüz gibi. Hatta birine haksızlık yaptığını gördüğünde babasına bile dikleniyor. Genellikle çok sevdiği insanların iftiraya uğradığını görünce. Bu konuda gözü kara biri olarak biliniyor. Sadık hizmetçisi Merlin’e şakadan takılması da diziye ayrı bir güzellik katıyor.

Camelot kralı olacağı bölümü dört gözle bekliyorum diyebilirim. Henüz daha oralara gelemedim ama merakla izlemeye devam ediyorum. Arthur yönetimindeki Camelot bir cennet olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir